עבודות חשמל לפני התקנת המזגן בבית

הקיץ הישראלי אינו נסבל בגל החום הרב, האקלים הקיצוני והלחות הגבוהה. לכן, אין זה פלא כי בעלי דירות מעוניינים לשדרג את איכות חייהם ולהתקין מערכת מיזוג יעילה ואיכותית בביתם. עם זאת, אין למהר ולרכוש מזגן אלא יש לבדוק מראש האם לוח החשמל הביתי מתאים לצריכת החשמל של המזגן. יש לזכור כי מזגן צורך חשמל רב ומאחר ומפעילים אותו שעות ארוכות, גם בקיץ וגם בחורף, יש לוודא כי תשתית החשמל בדירה מתאימה לצריכת האנרגיה של המכשיר. בנוסף, התקנת מזגן מחייבת שקע מיוחד ונקודת חשמל מתאימה, אחרת חשופים לסכנה ולבעיות כמו קצר חשמלי, התלקחות ונזק למכשירי חשמל אחרים בבית.

שדרוג או החלפת לוח החשמל

בחירת מזגן לבית מתחילה באפיון צרכי הלקוח ובהתאמת מערכת המיזוג לגודל הנכס, מיקומו בארץ, צרכי החימום והקירור, מספר חדרים ועוד. הלקוח יכול לקבל החלטה, לאחר ייעוץ מקצועי, האם לבחור במזגן מיני מרכזי המאפשר קירור וחימום של כל חדרי הבית או שעדיף לו להתקין מזגן בכל חדר או מספר מזגנים קטנים ויעילים לקירור הסלון, חדר השינה וחדר הילדים. כיום יש מערכות מיזוג חדשניות עם מדחסי אינוורטר, מערכות אלה נחשבות למתקדמות ולחסכוניות יותר מאחר והמדחס עובד ברציפות לכן צריכת החשמל נמוכה משמעותית בהשוואה למזגנים מהדור הקודם.

לאחר קבלת החלטה איזה מזגן להתקין בבית יש לבדוק כי תשתיות החשמל מתאימות למערכת המיזוג החדשה. מומלץ להזמין חשמלאי מוסמך כדי לבדוק את לוח החשמל ומידת התאמתו להספק של המזגן. חשוב לציין כי שדרוג או החלפת לוח החשמל הביתי מחייבת תיאום מול חברת חשמל ורק חשמלאי מוסמך ומנוסה מורשה לבצע עבודה זו.

ניתן להזמין טכנאי מקצועי ומוסמך המציע שירותי התקנת מזגנים וחשמל, אך יש לוודא כי ברשותו כל הידע והאישורים הנדרשים לשדרוג לוח החשמל, להתקנת נקודת חשמל מתאימה וכמובן להתקנת המזגן עצמו. יש לזכור כי התקנת מזגן מיני מרכזי מחייבת לעתים גם עבודה של הנמכת תקרה, חיווט, קידוחים בקירות כדי להתקין את פתחי האוורור, והתקנת המנוע עם המדחס מחוץ לבית על גבי קונסטרוקציה עמידה, חזקה ואיכותית.

בעיות חשמל בגלל התקנה לא נכונה

על פי נתוני חברות המזגנים בארץ נמכרו בשנת 2015 מעל 600,000 מזגנים, נתון מדהים בפני עצמו. המגמה נמשכה גם בשנה החולפת, והצפי כי מכירות המזגנים רק ימשיכו לעלות בגלל הביקוש הרב והרצון ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר. עם זאת, אחת התקלות הנפוצות במזגנים נובעת בגלל התקנה לא נכונה וחיבורים לקויים ללוח החשמל. התקנה לקויה עשויה לגרום לקצר חשמלי חמור, לשריפה ולהתפרצות אש בבית, לנזק למכשירי חשמל אחרים ולהרס של לוח החשמל. עלויות התיקון עלולות להיות גבוהות כתוצאה מהתקנה לקויה והלקוח חשוף גם לסכנה לחייו.

בנוסף, התקנה לקויה של המזגן בגלל בעיות חשמל גורמת לצריכת אנרגיה גבוהה יותר ולתפקוד פגום של המזגן, כך שיש להפעיל את המזגן שעות ארוכות ולעתים לא מרגישים בקירור אך מסוף החודש מקבלים חשבון חשמל גבוה.

לסיכום, כדי ליהנות מחיסכון בחשמל ובהוצאות מיזוג הבית עליכם להזמין חשמלאי מוסמך להכנת התשתית הנדרשת לפני התקנת המזגן. רק כך תוכלו להבטיח צריכת חשמל נמוכה יותר, תקינות של המערכת ומניעת סכנת חיים לכם ולשאר הדיירים.

באדיבות: www.airo.co.il

 

 כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.