חשמלאי מוסמך – מה זה?

 

חשמלאי מוסמך – מה זה?

כשאנשים בבתים הפרטיים, במפעלי התעשייה השונים או בבתי העסקים והמשרדים זקוקים לתיקון של מערכות חשמל שונות, יחפשו את שירותיו של חשמלאי. אך יש הבדל לא קטן בין חשמלאי רגיל ובין חשמלאי מוסמך. חשמלאי מוסמך הוא בעצם חשמלאי שיכול לא רק לתקן אלא גם עובד בבניה, תחזוקה, התקנה, תכנון ושרטוט של נושאים רבים אחרים. מלבד זאת, חשמלאים שקיבלו את תעודת הרישיון ל”חשמלאי מוסמך” הם הנם בעלי ידע רב שלמדו במשך לא מעט שנים ועבדו לא מעט שנים בתחום בשביל לקבל את הרשמיות של ההסמכה. חשמלאי מוסמך יכול גם לעבוד עצמאית מהסיבה שהנושאים הרבים בהם יכול לעזור, יכולים לספק פרנסה טובה ובדרישה יום יומית.

קורס של חשמלאי מוסמך – מהם התהליכים

בקורס המספק עבודה לאנשים בתחום החשמלאות וההסמכה הרשמית, כל אחד יכול להתקבל ובעזרת דרישות מעטות יש אפשרות בתחילת הקורס. רוב האוניברסיטאות והמכללות כוללות את הקורסים של חשמלאים מוסמכים ודורשים לפחות 10 שנים של לימוד או חשמלאים מומלצים העובדים בתחום כבר שנתיים ונחשבים ל”חשמלאי עוזר”, להיות נוכחים יותר מ-85 אחוזים בשיעורים, להתקבל בועדת הקבלה ולעמוד בתקנים הדרושים. משך הלימודים הוא כבערך שנתיים ולאחר מכן מוענקים רישיונות שונים. כבוגר קורס, עמידה בבחינות והצלחה בציונים יקבל הבוגר את תעודת הרישוי של “חשמלאי עוזר”. לאחר הקורס ועבודה במשך שנה של ותק בתחום החשמל, יוכל לקבל החשמלאי העוזר תעודת הרישוי של “חשמלאי מעשי”. לאחר שנתיים של ותק בתחום ובעבודה יוכל לקבל את הזכאות לתעודה הטובה ביותר והיא רישיון של “חשמלאי מוסמך”.

מהן נושאי הלימוד הנלמדים בקורס זה

אנשים ההולכים ללמוד את קורס החשמלאות ילמדו לא רק את תורת החשמל אלא הרבה מעבר ובכך יוכלו לספק עבודה רבה באופן מעשי ובדרישה הרבה לקריאתו ביום יום. נושאי החובה הנלמדים בקורס זה הם: בטיחות, תורת החשמל, פיזיקה, כימיה, מתמטיקה, תכנון ושרטוט מכונות, תכנון מתקנים, מערכות פיקוד ובקרה, תקני חשמל, עבודות מעשיות בחשמל, מדידות במעבדת חשמל, בקרים מתוכנתים, אנגלית טכנית ולעיתים גם יכלול הקורס את נושא של בסיס המחשב הנייח ועוד רבים. בשל הנושאים המגוונים והרבים שכלולים בקורס, חשמלאים יוכלו להנות לא רק מהשירות של תיקון מקררים, תיקון מזגנים או תיקון מחשב אלא יוכלו לעבוד במפעלים תעשייתים רבים למטרות רבות ודרושות בשטח.

איפה חשמלאים מוסמכים מספקים שירות בעיקר

חשמלאים מוסמכים יכולים לתת שירות לבתים הפרטיים בתחומים של בנייה, אחזקה, תיקון או תכנון של האינטרקום בבניין, תיקון מקרר, תיקון מזגן, החלפת מערכות חשמל בבית, טיפול בקצר חשמל, הרכבת מערכות חשמל ואלקטרוניקה בבית ועוד. חשמלאים מוסמכים בעיקר מספקים עבודה למפעלים התעשייתים באופן של תכנון מתקנים, תכנון מכונות מותאמות, מערכות פיקוד ובקרה, בנייה, הרכבה, אחזקה של מערכות אלקטרוניקה וחשמל באמצעות נושא הבטיחות שגם נלמד בקורס והבנה בסיסית של מחשבי הבקרה.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.