להיות חשמלאי מוסמך זה לעבוד עם אחריות מלאה!

חשמלאי מוסמך מבצע את כל עבודות החשמל בבית ובעסק, מהפשוטות ועד המסובכות ביותר. לא כולם יודעים למה צריך לקחת דווקא חשמלאי מוסמך, ובכתבה שלפנינו נסביר את הענין.

 

חשמלאי לכל דבר

מערכת החשמל מקיפה אותנו מכל הכיוונים, ומלווה אותנו על כל צעד ושעל. זה מתחיל ממערכת תאורה שאנו זקוקים לו באופן רציף, וממשיך במכשירי חשמל ומיזוג אויר שהפכו להיות חלק מן השגרה. ההוכחה הטובה ביותר לתלות שלנו בחשמל, היא כאשר ישנה הפסקת חשמל. רוב האנשים מרגישים אז חסרי אונים וחסרי ענין משום שהם אינם מסוגלים לעשות כמעט שום דבר.

מסיבה זו חשוב שכל אחד יצטייד עם כתובת של חשמלאי מוסמך, שיוכל להיות החשמלאי “שלו”, שיהיה אחראי לבוא במקרה של תקלה ולהיות זמין לזינוק בכל קריאה.

כי חשמלאי מוסמך הוא לא סתם עובד, הוא איש מקצוע אמין וחשוב. צריך לדעת איך לטפל בחשמל נכון, כי מדובר בתחום מסוכן וגם רגיש.

 

חשמלאי מוסמך

צרכנים חושבים בטעות כי כשמדובר בעבודות חשמל ‘פשוטות’ יחסית שאינן דורשות ידע רב, אפשר להזמין חשמלאי חובבני. מספיק שהוא קצת מתמצא בכבלים, וקצת יודע לחבר חוטים, וזה כבר טוב כדי לתקן בעיית חשמל.

זו טעות נפוצה וגם מסוכנת, משום שרק חשמלאי מוסמך רשאי לבצע את עבודות החשמל למיניהם. אסור להעסיק חשמלאי שאין לו רשיון, הדבר עלול להיות מסוכן וגם איכות העבודה לא תהיה מושלמת.

 

מי נקרא חשמלאי מוסמך?

המושג חשמלאי מוסמך מתיחס למי שיש לו רשיון מטעם משרד העבודה שהוא אכן למד את מקצוע החשמלאות וקיבל על כך תעודה. בהתיחס לסוג הרשיון אפשר לשים לב למספר הבדלים:

  • חשמלאי ברמה א’ – הוא חשמלאי שעדיין לא קיבל רשיון לעסוק באופן עצמאי בכל עבודות החשמל, והוא עדיין נקרא חשמלי עוזר. הוא יכול לעבוד רק תחת פיקוח של חשמלאי מוסמך מעליו שבודק כי אכן העבודה מבוצעת ברמה בטיחותית.
  • חשמלאי ברמה ב’ – הוא חשמלאי ברמה מעשית שכבר יכול לבצע עבודות חשמל מסוימות ללא פיקוח (כאשר מדובר בעבודות פשוטות שאין בהם סיכון), אבל עבודות ברמה גבוהה יותר יהיו עדיין זקוקות לפיקוח-על.
  • חשמלאי ברמה ג’ – היא הרמה הגבוהה ביותר כאשר החשמלאי נקרא חשמלאי מוסמך באופן מלא והוא רשאי לעבוד בצורה עצמאית וללא פיקוח בכל סוגי עבודות החשמל למיניהם.

 

חשמלאי מוסמך – תמיד בטוח!

כדי להגיע אל חשמלאי מוסמך שהוא גם אמין וגם בטוח, כדאי לבקש לראות רשיון. זוהי הערובה הטובה ביותר כי הידע אכן קיים ורמת הסיכון נמוכה ביותר. כמו כן אפשר להעזר בהמלצות מחברים ובני משפחה שכבר העסיקו חשמלאי מוסמך בעבר והיו מרוצים מן התוצאה.

כדאי לדעת כי חשמלאי מוסמך הוא לא רק ערובה לשלמות הבית ובטיחותו, הוא גם מבטיח תוצאה טובה ומערכת חשמל תקינה לאורך כל הדרך. אנחנו, הרי, לא מבינים בחשמל וחייבים מישהו מוסמך שיעשה לנו את העבודה הכי טוב.

אם תבחרו בחשמלאים של המובחרים בחשמל, תוכלו להיות רגועים ביותר  – כי כאן כל חשמלאי הוא גם מוסמך, וממילא מבצע את העבודות המורכבות ביותר. השירות מעולה והכי בטיחותי, רק חשמלאי של המובחרים בחשמל הוא טוב בשבילי!